| Hodnocení otázky | |
Téma podrobně:
Český rozhlas i Česká televize vysílají i po internetu a zákon z roku 1991 s tímto nepočítá.
Okruh plátců je díky tomu zúžený.
Návrh podrobně:
Poplatníkem bude ten, který má zařízení technicky způsobilé k reprodukci toho konkrétního, buď rozhlasového, nebo televizního vysílání, a to nově bez ohledu na způsob příjmu.
#https://www.psp.cz/eknih/2021ps/stenprot/111schuz/s111003.htm#
Otázka podrobně:
Při příležitosti té konstrukce jsem se chtěl, pane ministře, zeptat, já už jsem se na to ptal v televizi, když jsem byl, měl bych to jako podnět, a ona už o tom vlastně mluvila moje kolegyně Berenika Peštová, že totiž vy, jak jste tu konstrukci změnili, to znamená, že se to platí z toho přístroje a z toho připojení, že teoreticky to můžu sledovat, tak jestli počítáte s tím, protože já jsem tam nenašel, že by tedy platili lidé dlouhodobě žijící v zahraničí. Protože ti mají také určitě smartphone, notebook. A kdykoliv já jsem v zahraničí, tak se můžu připojit a sledovat například ČT24 úplně bez problémů. Zatím se mi nestalo, že bych byl na jakékoliv dovolené, kde bych nemohl na dálku sledovat nějaký kanál České televize. Nevím, jak je to u sportu, ale možná mi pan ministr odpoví. To mně přijde jako legitimní.
Já vím, že mi tady můžete říct, že tady spojuju nespojitelné věci, korespondenční volba, koncesionářské poplatky. Ale když už jste tu konstrukci změnili, tak by bylo fér, aby tam byli zahrnuti i ti lidé, kteří jsou v tom zahraničí. Předpokládám, že mají těch 150 korun nebo 205 korun měsíčně a není to pro ně kruciální problém, když to není problém i pro lidi, kteří jsou tady v České republice. A přijde mě to jako legitimní věc. Já bych poprosil na tohle i seriózní odpověď.
Otázku formuloval(a):
Do aplikace jej vložil(a):
Ohodnoťte tuto otázku
Do ratingu otázky se vaše hodnocení promítne v průběhu deseti minut.
Poslat odkaz na stránku přes